Výřez do kuchyňské desky pro usazení dřezu

Dvakrát měř, jednou řež


Mnozí výrobci kuchyňských dřezů (i renomované značky) přikládají ke svým dřezům obkreslovací šablony - montážní výkresy, podle kterých by měly být provedeny výřezy do pracovní desky pro následné usazení kuchyňského dřezu. Taktéž v propagačních materiálech jsou u každého dřezu schémata s rozměry výřezu do kuchyňské desky, které i my pochopitelně uvádíme v parametrech u každého dřezu (pokud tyto informace jsou dostupné).

Důrazně nedoporučujeme se těmito rozměry nebo výkresy řídit, jelikož dle našich zkušeností mnohdy neodpovídají skutečnosti!

Navíc při zaoblených rozích dřezů, je potřeba toto zaoblení respektovat! Proto pokud uděláte pravoúhlý výřez o udávaném rozměru, půjde vyříznutá část v rozích vidět!

Nejpřesnější způsob zhotovení výřezu do kuchyňské desky je takový, že dřez otočíte, takto obrácený jej položíte na pracovní desku a obkreslíte! Po obkreslení dřezu si změřte zábrus – začištěnou dosedací plošku dřezu (většinou bývá 8 – 10 mm) a o tento rozměr zmenšete obkreslení. Podle tohoto zmenšeného obkreslení pak můžete ocasní pilkou vyřezat otvor.
Zkušení stolaři veškeré šablony rovnou vyhazují a používají pouze výše uvedený postup obkreslení.

Z těchto důvodů také nedoporučujeme, dělat výřezy dopředu – dříve, než budete mít dřez fyzicky u sebe!

Internetový obchod kuchynsky-drez.cz provozuje firma EU Store s.r.o. IČ: 03242897, DIČ: CZ03242897
se sídlem Třebovická 5080 / 41, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 59637.
Copyright ©2020 EU Store s.r.o. |DB0 0ms | Právní doložka