Šířka kuchyňských skříněk

Parametr pro umístění dřezu


Dřez do nové kuchyně

Spolu s plánováním nové kuchyně, je potřeba vybírat i kuchyňské vybavení a spotřebiče. Bude myčka na nádobí volně stojící nebo zabudovaná, šířka 45cm nebo 60cm? Stejně tak je to i s statními spotřebiči a kuchyňským dřezem.

Před započetím výroby bychom měli mít spotřebiče a vybavení vybrány, aby kuchyňář mohl vyrobit kuchyň dle vašich požadavků. V tomto ideálním případě si můžete vybrat dřez dle vaší představy a výrobce kuchyně jej zakomponuje do připravované sestavy.

Jak správně vybírat dřez podle typu nebo orientace montáže se dovíte spolu s dalšími informacemi na našich stránkách. Při hledání toho pravého dřezu využijte našeho průvodce výběrem kuchňského dřezu.

Dřez do stávající kuchyně

V případě, že vybíráte dřez do již existující kuchyně, budete limitování velikosti otvoru po minulém dřezu (pokud neměníte i kuchyňskou desku), velikostí spodních skříněk a rozmístěním zabudovaných spotřebičů a šuplíků. Proto někteří výrobci u svých dřezů uvádějí i šírku spodní skříňky, do kterých jde jejich dřez namontovat, bez toho, aniž by se musely provádět další úpravy na vedlejších spodních skříňkách.

Pokud výrobce tuto informaci neuvádí, je potřeba změřit nebo z nákresu zjistit, jaká je šířka vaničky dřezu, popřípadě i přídavné vaničky. Pokud máte např. šířku skříňky 45cm a vedlejší skříňky obsazeny šuplíky, jedno dřez s vaničkou, nebo dvoudřez do kuchyňské desky nezasadíte. Pokud je ale vedlejší skříňka volná (tj. policová), lze vhodnou úpravou bočnic větší dřez namontovat.

Ukázky některých řešení umístění kuchyňského dřezu do skříněk naleznete v externí fotogalerii věnované drtiči kuchyňského odpadu.

Internetový obchod kuchynsky-drez.cz provozuje firma EU Store s.r.o. IČ: 03242897, DIČ: CZ03242897
se sídlem Třebovická 5080 / 41, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 59637.
Copyright ©2020 EU Store s.r.o. |DB0 0ms | Právní doložka