Montáž kuchyňského dřezu

Než koupíte dřez přečtěte si tyto důležité informace


Před samotnou koupí nového kuchyňského dřezu by jste měli nejprve:

Zhodnotit stávající stav kuchyně

zejména:

Volba dřezu je předurčena velikostí kuchyňské linky – skříňky

Přesné měření vám ušetří čas a pomůže při správné volbě dřezu. Skříňku měřte pod současným dřezem anebo tam, kde by nový dřez měl být umístěn. Pouze za tohoto měření budete moci správně umístit dřez společně s baterií. Takto zjištěné hodnoty jsou zde popsány jako „min. šíře skříňky“. Změřte pracovní desku od zadní po přední část, přičemž toto měření bude odpovídat maximální šíři dřezu, který může být použitý (pozn.: v EU je standard rozměru pracovní desky 60cm, proto šířka dřezu by neměla být větší než 55cm). Doporučujeme ponechat minimálně 2,5 cm pracovní plochy okolo dřezu samotného.

Způsoby instalace do pracovní desky

Existuje několik způsobů instalace dřezu do kuchyňské desky. Více v článku o typech montáže. Pozornost také věnujte orientaci dřezu.

Navržení vhodného řešení

Po zhodnocení stavu a načerpání informací o instalaci dřezu je potřeba navrhnout vhodné řešení a poté vybrat ten správný kuchyňský dřez.

Samotná instalace dřezu

Pro výměnu kuchyňského dřezu v klasické dřevěné pracovní desce budete potřebovat následující nářadí a materiál:

Zakreslení a vytvoření otvoru pro dřez

Po určení přesné polohy dřezu vyznačte obrys dřezu na pracovní desku. Postupujte podle informací v článku o výřezu pracovní desky. Ušetříte si tím případné komplikace - jsou to informace z praxe.

V každém rohu obkresleného dřezu vyvrtejte otvor o průměru 10 mm pro přímočarou pilu. Tou poté opatrně vyřežte otvor pro dřez. Dbejte na to, aby se při řezání neodlomily úzké části na pracovní desce.

Usazení dřezu

Důležité je dokonale utěsnit okraj dřezu proti vnikání vody. Používá se na to těsnicí hmota (silikonová těsnící hmota na spáry) na řezaných hranách anebo se na okraj otvoru pro dřez nalepí těsnicí páska. Dřez je poté možné vložit do otvoru. Dřez v otvoru rovnoměrně vyrovnejte a přiloženými připevňovacími sponami ho připevněte na pracovní desce. Připevňovací šrouby přitahujte rovnoměrně a dbejte na to, aby se po obvodě umístěná těsnicí páska nevytlačila na okraj dřezu. Když jsou připevňovací šrouby těžko přístupné, dřez se vloží a pevně přitáhne před montáží pracovní desky.

Internetový obchod kuchynsky-drez.cz provozuje firma EU Store s.r.o. IČ: 03242897, DIČ: CZ03242897
se sídlem Třebovická 5080 / 41, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 59637.
Copyright ©2020 EU Store s.r.o. |DB0 0ms | Právní doložka