Kompozitní dřezy

Kompromis mezi nerez a granitovým dřezem


Kompozitní dřezy jsou vyrobeny ze speciálního materiálu zvaného SMC (sheet moulding composite), což je termosetický kompozitní materiál na bázi nenasycených polyesterových pryskyřic a dalších komponentů vyztužených skelnými vlákny. Kompozit vzniká lisováním do uzavřené formy za velmi vysokých teplot a tlaku. více >>>

Při výběru můžete využít našeho průvodce výběrem dřezu, nebo procházejte granitové dřezy dle jejich velikosti:

Při snaze výrobců přinést na trh co nejlevnější dřez s vlastnostmi a vzhledem granitových nebo keramických dřezů se často setkáváme s  kompozitními SMC dřezy. Tyto dřezy však nelze s granitovými dřezy zaměňovat. Nicméně jejich vlastnosti, cenová dostupnost a v poslední době i moderní design z nich dělají atraktivní alternativu mezi levnějšími nerezovými a dražšími granitovými dřezy.

Keramické dřezy

Kompozitní dřezy a jejich přednosti:

Rázová houževnatost – ze všech typů kuchyňských dřezů je největší. Volně padající předmět o hmotnosti 2 kg z výšky 1,5 m nezanechá žádné škrábance, trhliny, praskliny, nebo jiné stopy. Kompozitní dřez splní i ty nejnáročněší požadavky na pevnost.

Teplotní stálost – nádoba naplněná horkým olejem o teplotě 180°C nezanechává při odstavení na odkapové ploše dřezu žádné otisky, nezpůsobuje žádnou změnu obarvení či jiné poškození. Zapálená cigareta odložená na dřez nezpůsobuje propálení, pouze mírné zažloutnutí, které lze snadno odstranit a obnovit tak původní barvu.

Tepelné šoky – kompozitní dřezy mohou vydržet náhlé teplotní změny v rozsahu 100 °C bez jakýchkoliv příznaků poškození.

Odolnost vůči čisticím prostředkům – louh sodný 30%, kyselina chlorovodíková 5%, methylalkohol, mrkvová šťáva, šťáva z červené řepy, maso, káva, čaj, krém na boty, olej, ocet nezanechávají žádné stopy. Kompozitní dřez je dolný vůči všem běžným čistícím prostředkům.

Odolnost vůči otěru a poškrábání – patentovaný ochranný systém a speciální povrchová úprava zaručuje otěru vzdornost a odolnost vůči mechanickému poškození poškrábáním. Dřezy vynikají celkovou robustností a tuhostí.

Výběr dřezu podle parametrů

Skrýt filtry
Značka
Rozměr skříňky
Montáže
Hloubka hlavní vaničky
Objem hlavní vaničky
Délka záruky
Tvar dřezu

Nebyl nalezený žadný produkt

Internetový obchod kuchynsky-drez.cz provozuje firma EU Store s.r.o. IČ: 03242897, DIČ: CZ03242897
se sídlem Třebovická 5080 / 41, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 59637.
Copyright ©2019 EU Store s.r.o. |DB0 0ms | Právní doložka